Pages Menu
Categories Menu

zabiegi kosmetyczne dla cery suchej

Zespół Downa – objawy i cechy charakterystyczne

Jednym z najbardziej powszechnych zaburzeń chromosomalnych, zespół Downa jest związane z opóźnieniem umysłowym i wadami rozwojowymi u noworodka. Główną przyczyną zespołu Downa jest obecność dodatkowego chromosomu 21. Generalnie dzieci z zespołem Downa pokazują wolniejszy rozwój fizyczny i psychiczny niż normalne dziecko.praca doktorska pomoc Nie mogą być również inne problemy zdrowotne, takie jak demencja, problemy ze słuchem i problemy z oczami, jelit, tarczycy i szkieletu. Kobiety z późnych ciąż są bardziej podatne na posiadanie dzieci z zespołem Downa.

Właściwości fizyczne związane z zespołem Downa może zmieniać się od dzieci do drugiego. Chociaż niektórzy mogą mieć ostrych objawów, inni mogą wystąpić łagodne objawy. Większość dzieci z zespołem Downa będzie miał szeroki profil twarzy, krótka szyja, szerokie czoło, w górę skos dla oka, białe plamy (plamki brushfielda) w tęczówce oczu itd. Mają małe usta z lekko wystającymi język. Mają krótkie nogi i ramiona i istnieje duże przestrzenie między pierwszym i drugim palce.

Dzieci z zespołem Downa cierpią z powodu słabej napięcia mięśniowego. Cierpią także z trudności w uczeniu się i słabych odruchów.

Osoby z zespołem Downa mogą również cierpią z powodu poważnych zaburzeń zdrowotnych, takich jak wrodzonych wad serca, problemy z oddychaniem i białaczki u dzieci i prawdopodobnie szybko złapać infekcję. Problemy kardiologiczne są głównie związane z tą chorobą i takie dzieci cierpią z postępującymi chorobami serca. Najczęstszym wrodzona wada serca u takich dzieci jest ubytek przegrody przedsionkowo-komorowy. Niektóre dzieci mogą mieć poddać się operacji serca. Dzieci z zespołem Downa również cierpią z powodu powtarzających się dolegliwości układu oddechowego, takie jak kaszel i zimno.

Wizja i problemy ze słuchem, padaczka, problemy skórne i problemy z tarczycą są również związane z zespołem Downa. Takie dzieci może być również otyłość. Mogą one cierpią z powodu niedoczynności tarczycy, nadczynność tarczycy i niedobór hormonu wzrostu.

Uwaga: Zawartość tego artykułu są wyłącznie w celach informacyjnych. Chcemy być tak dokładne, jak to możliwe, ale mogą wystąpić pewne niezamierzone pominięcie informacji. Zawartość nie jest substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Zawsze zasięgnąć porady lekarza lub innego dostawcy kwalifikacje zdrowia z wszelkimi pytaniami można mieć odnośnie stanu chorobowego. Nigdy lekceważyć profesjonalnych porad medycznych lub opóźnienie w poszukiwaniu czegoś, ponieważ masz czytać dalej w tym artykule.

Tom Chuong jest konsultant Alternatywne Zdrowie. Obecnie pisze artykuły na tematy związane ze zdrowiem kupić pigułki diety i naturalnych ziołowych.

– autor artykułu