SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011, 730 900 191 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Makijaż permanentny brwi – Warszawa

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny polegający na poprawieniu kształtu, grubości i koloru włosków na łukach brwiowych. To bezpieczna i trwała alternatywa dla codziennej pielęgnacji brwi. Pozwala zaoszczędzić czas, a jego efekty utrzymują się bardzo długo, nawet do dwóch lat. Brwi permanentne są nie tylko trwałe, ale również odporne na działanie wody i kosmetyków do demakijażu. Osobom pozbawionym włosków na łukach brwiowych umożliwia zyskanie estetycznej oprawy oczu.

Charakterystyka i rodzaje makijażu permanentnego brwi

Rzęsy i brwi stanowią naturalną oprawę oczu, dlatego osoby, których natura nie wyposażyła w równe brwi o odpowiedniej gęstości decydują się ich korektę metodą makijażu permanentnego. Prawidłowo wykonany zabieg sprawia, że znikają wszelkie niedoskonałości, a włoski zyskują idealny kształt bez zbędnych prześwitów. Zabieg makijażu permanentnego jest bezpieczny, jedyny dyskomfort po zabiegu to lekko opuchnięte i czasem lekko zasinione łuki brwiowe.

Najpopularniejsze odmiany makijażu permanentnego to:

tatuaż kosmetyczny – wybrany kolor pigmentu aplikowane jest pod skórę za pomocą specjalnej igły. Aplikacja jest płytka, dzięki czemu makijaż permanentny można usunąć metodą laserową łatwiej niż zwykły tatuaż, który jest głębszy. Oprócz koloru dopasowuje się optymalny kontur, dzięki czemu nowa oprawa pasuje idealnie do wielkości oczu. Zabieg odbywa się z wykorzystaniem specjalnego żelu znieczulającego, którym smaruje się oba łuki brwiowe.
metoda piórkowa – polega na rekonstrukcji pojedynczych włosków i służy ich zagęszczeniu. Jest mniej bolesna od tatuażu, a efekt zbliżony do naturalnego.
metoda ombre – to najmłodsza i najpopularniejsza odmiana makijażu permanentnego, która polega na aplikacji wybranego pigmentu w sposób, dający efekt cieniowania. Przejścia tonalne od jaśniejszego do ciemniejszego na końcach włosków wzmacniają wizualny efekt, dzięki czemu brwi wyglądają bardzo naturalnie. Nasycenie kolorem może być zarówno pionowe, jak i poziome.

Makijaż permanentny brwi w Warszawie, w Akademii Urody, trwa w zależności od wyboru metody ok. 120 minut. Czas obejmuje 20-minutową przerwę potrzebną na aktywizację środka znieczulającego. Należy pamiętać, aby na kilka godzin przed wizytą nie spożywać żadnych napojów alkoholowych.

Po zabiegu

Ostateczny efekt zabiegu makijażu permanentnego brwi jest widoczny po 3-4 tygodniowym okresie gojenia się. Zaczerwienienie i w niektórych przypadkach lekkie zasinienie, może utrzymywać się do 2-3 dni. Następnie pojawiają się małe strupki, a skóra może zacząć się lekko złuszczać. Po półtora miesiącu od pierwszego zabiegu trzeba umówić się na kolejną wizytę, aby skorygować kształt i uzupełnić ewentualne prześwity.

Po zabiegu należy pamiętać o kilku ważnych zasadach: przez kilka dni nie wolno przemywać łuków brwiowych mydłem lub innymi środkami myjącymi. Przez ok. tydzień po zabiegu nie należy używać kosmetyków do makijażu brwi oraz unikać wizyt na basenie, w saunie i w solarium. W trakcie okresu gojenia należy unikać dotykania łuków brwiowych dłońmi, smarować codziennie maścią z pantenolem, a przed każdym wyjściem z domu nakładać krem z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

Przeciwwskazania do skorzystania z makijażu permanentnego brwi

Istnieje szereg przeciwskazań wykluczających możliwość skorzystania z zabiegu makijażu permanentnego brwi. Najważniejsze z nich to:

• choroby nowotworowe,
• zaawansowana cukrzyca,
• ciąża i karmienie piersią,
• łuszczyca i inne choroby skórne,
• infekcje wirusowe, w tym HIV i HCV,
• przyjmowanie leków sterydowych,
• infekcje lub choroby oczu.

Zapraszamy do zapisów telefonicznie lub online

577-112-411