SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011, 730 900 191 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Kurs depilacji woskiem – Warszawa

Depilacja woskiem to obok depilacji laserowej najczęściej stosowana metoda usuwania zbędnego owłosienia. Na kurs depilacji woskiem w Warszawie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tą popularną metodą depilacji – nie wymagamy żadnego doświadczenia ani wykształcenia kosmetycznego. Kurs depilacji laserowej to skuteczny sposób na zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy i znalezienie ciekawego zawodu. Umiejętności zdobyte podczas szkolenia mogą być wykorzystywane przez naszych kursantów zarówno do celów zawodowych, jak i prywatnych.

Profesjonalny kurs depilacji woskiem

Depilacja woskiem polega na mechanicznym usuwaniu owłosienia z wykorzystaniem wosku, który przykleja się do włosa, usuwając go wraz z cebulką. Metoda ta pozwala uzyskać efekt gładkiej skóry, który utrzymuje się przez 3-5 tygodni. Klienci chętnie korzystają z zabiegów depilacji woskiem w gabinetach kosmetycznych ze względu na natychmiastowy i długotrwały efekt oraz możliwość usuwania owłosienia z wielu partii ciała (ręce, pachy, nogi, ramiona, pachwiny, wąsik).

Regularna depilacja woskiem znacząco osłabia odrastające włosy, sprawiając, że stają się one słabsze, cieńsze i rzadsze. Depilacja woskiem przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Celem naszego szkolenia jest nabycie umiejętności samodzielnego wykonywania zabiegu, a ukończony kurs depilacji woskiem w Warszawie uprawnia do pracy w salonach kosmetycznych w całym kraju.

Cel szkolenia: Nabycie umiejętności samodzielnego wykonania zabiegów depilacji

PROGRAM SZKOLENIA

I Część teoretyczna

 • Omówienie preparatów i wosków
 • Metody depilacji :
  • mechaniczne (wosk, depilator, maszynka, pasta cukrowa )
  • chemiczne (kremy, rozjaśniacze)
  • laser
 • Określenie celu zabiegu, częstotliwości i wymagań klienta
 • Karta pacjenta
 • Budowa skóry i włosów
 • Wskazania i przeciwwskazania
 • Zasady dezynfekcji w gabinetach kosmetycznych

II Cześć praktyczna

 • Przygotowanie do zabiegu
 • Ćwiczenia na modelkach nogi, pachy, ręce bikini wąsik
 • Szkolenie depilacji woskiem odbywa się z wykorzystaniem dwóch rodzajów wosku kremowego – w puszce oraz w aplikatorze.
 • Pielęgnacja skóry po zabiegu

Wstępne wymagania wobec uczestników: brak

Cena kursu: 700

Czas trwania: 4 godz./1dzień

WAŻNE INFORMACJE

Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia odbywają się w małych grupach co pozwala na indywidualne podejście do każdego kursanta.

Materiały szkoleniowe potrzebne do zajęć zapewnia organizator. Brak dodatkowych kosztów. Każdy absolwent otrzymuje skrypty w wersji elektronicznej.

Warunkiem rezerwacji miejsca na kursie jest wybranie terminu oraz wpłata zadatku w wysokości 30%. Zadatek nie podlega zwrotowi jedynie w przypadku odwołania kursu z winy organizatora.

Szkolenia składają się z części teoretycznej 10% i części praktycznej 90%

Oferujemy różne formy prowadzenia zajęć dostosowane do potrzeb kursantów. Zajęcia w Akademia Urody odbywają się od poniedziałku do piątku lub w soboty w godzinach 9:00 – 17:00 (10 godzin dydaktycznych). Czas trwania wszystkich kursów jest podany w godzinach dydaktycznych.

Po ukończonych szkoleniach kursanci otrzymują certyfikat w języku polskim, certyfikat w języku angielskim i zaświadczenie wydawanego na podstawie: §18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18.08.2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz 1632).

 

Nie znalazłaś szkolenia które Cię interesuje?
Napisz do nas lub zadzwoń!

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu
tel: +48 731 130 011.

Szkolenie praktyczno-teoretyczne z depilacji woskiem

Wszystkie organizowane przez nas szkolenia składają się w 10% z części teoretycznej oraz w 90% z części praktycznej – te same proporcje obowiązują w trakcie oferowanego szkolenia, jakim jest kurs depilacji woskiem. Warszawa jest siedzibą Akademii Urody i to właśnie w stolicy, przy ulicy Korotyńskiego 26A, odbywa się szkolenie. Część teoretyczna obejmuje omówienie preparatów i wosków oraz mechanicznych, chemicznych i laserowych metod depilacji, a także zapoznanie kursantów z budową skóry i włosów, wskazaniami i przeciwwskazaniami, zasadami dezynfekcji i ogólnymi informacjami dotyczącymi zabiegu. Z kolei podczas części praktycznej kursant praktykuje depilację woskiem na modelkach, stosując dwa rodzaje wosku kremowego, a także uczy się, w jaki sposób przygotować skórę do zabiegu i jak pielęgnować ją po depilacji.