SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Zabiegi HIFU – Warszawa

HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound, to bezinwazyjny, wyjątkowo skuteczny zabieg kosmetyczny, który początkowo wykorzystywany był jedynie w onkologii i leczeniu choroby Parkinsona. Na szczęście odkryto, że równie dobrze sprawdza się w medycynie estetycznej jako zabieg poprawiający wygląd skóry bez ingerencji chirurgicznej. Daje spektakularne efekty przy liftingu twarzy, redukcji zmarszczek i rozszerzonych porów. Poprawia owal, ujędrnia i spowalnia oznaki upływającego czasu. Sprawdza się doskonale przy redukcji nadmiaru skóry po ciąży lub po intensywnym odchudzaniu.

Charakterystyka i wskazania i efekty

Zabieg kriolipolizy charakteryzuje się wysoką skutecznością redukcji tkanki tłuszczowej z wybranych części ciała. Najczęściej wybierane obszary to brzuch i tzw. boczki oraz wewnętrzna strona ud i ramion. Bardzo dobre efekty uzyskuje się, wykorzystując kriolipolizę do eliminacji tzw. ciążowego brzuszka. Zabieg jest bezinwazyjny, nie wymaga okresu rekonwalescencji i stanowi bezpieczną alternatywę dla klasycznej liposukcji.

Kriolipoliza w Warszawie, w Akademii Urody, trwa około 40 minut. W tym czasie zachodzi proces selektywnego niszczenia tkanki tłuszczowej, który odbywa się bez naruszenia struktury naskórka i skóry właściwej. Ujemna temperatura powoduje uwalnianie lipidów tłuszczowych, które znikają z organizmu w wyniku naturalnych procesów fizjologicznych. Zabieg jest bezbolesny, jednak na początku możemy odczuwać niewielki dyskomfort, a po jego zakończeniu mieć zaczerwienioną skórę, która w niektórych przypadkach może być lekko zasiniona. Wszelkie ślady znikają już po kilkunastu godzinach.

Zabieg kriolipolizy pozwala zredukować ilość tkanki tłuszczowej na wybranym obszarze o 25-45%. Rezultaty widoczne są już po ok. dwóch tygodniach, jednak ostateczny efekt osiąga się po ok. sześciu tygodniach. Jeśli zalecane jest kontynuowanie zabiegu, po ok. trzech tygodniach możliwe jest jego powtórzenie.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Zabieg metodą HIFU polega na stymulacji skóry za pomocą skoncentrowanej wiązki ultradźwięków o odpowiednio wysokiej częstotliwości. Precyzyjne ustawienia umożliwiają wnikanie fal dźwiękowych na różną głębokość – od 1,5 do 4,5 mm, przy czym wierzchnia warstwa skóry pozostaje nienaruszona. Ultradźwięki wywołują obkurczenie skóry, pojawia się efekt cieplny, w wyniku którego dochodzi do koagulacji, czyli uszkodzenia termicznego białek tkanki. W wyniku reakcji obronnej organizmu aktywowana zostaje produkcja nowych włókien kolagenowych, które odpowiadają za poprawę napięcia skóry i efekt doskonałego liftingu.

Zabieg jest bezpieczny, przyjemny, a dla niektórych wręcz relaksacyjny. Nie wywołuje żadnego dyskomfortu, a jedyny ślad to łagodne zaczerwienienie, które ustępuje samoistnie po ok. 2-3 godzinach.

Pełny zabieg HIFU w Warszawie, w Akademii Urody, trwa ok. 40 minut. Zabieg jest najczęściej wykonywany na twarz, podbródek lub wybraną partię ciała. Do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów wystarcza zazwyczaj jeden pełny zabieg, choć w niektórych przypadkach, szczególnie gdy skóra jest mocno pomarszczona i zwiotczała, konieczna będzie seria kilku zabiegów. Cena HIFU zaczyna się w zależności od wybranej opcji od 100 złotych.

Po zabiegu nie jest konieczna rekonwalescencja. Wszystkie efekty kuracji będą widoczne po 2-3 miesięcznym okresie regeneracji tkanek i powinny utrzymać się przez ok. 18 miesięcy. Najważniejsze z nich to: poprawa owalu twarzy i ostrzejszy kontur, wygładzenie czoła i policzków, lepsze zarysowanie żuchwy i eliminacja zwiotczałego lub podwójnego podbródka, redukcja lokalnych otłuszczeń oraz lifting skóry po ciąży lub odchudzaniu.

Zabieg HIFU polecany jest więc szczególnie w następujących przypadkach:

• zmarszczki grawitacyjne,
• opadające powieki,
• nieregularny owal twarzy,
• utrata jędrności i gęstości,
• podwójny lub wiszący podbródek,
• nadmiar skóry po ciąży lub odchudzaniu,
• nadmiar tłuszczu w różnych częściach ciała.

Przeciwwskazania do skorzystania z HIFU

Choć metoda jest bezpieczna i nieinwazyjna, istnieją przeciwwskazania wykluczające możliwość skorzystania z zabiegu. Najważniejsze z nich to:

• ciąża i okres laktacji,
• nowotwory i chemioterapia,
• stany zapalne skóry,
• aktywna opryszka,
• przerwanie ciągłości skóry,
• rozrusznik serca i implanty słuchowe,
• choroby naczyniowo-sercowe,
• stwardnienie rozsiane.

Zapraszamy do zapisów telefonicznie lub online

577-112-411