SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011, 730 900 191 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Usuwanie zbędnego owłosienia to problem, z którym borykamy się już od wieków. Począwszy od starożytnych metod wykorzystujących pumeksy, ostre muszle czy wosk pszczeli po współcześnie używane maszynki do golenia czy depilatory – niemal wszystkie metody usuwania włosków wiążą się z bólem. Te bezbolesne, takie jak golenie są z kolei mniej skuteczne. Depilacja laserowa SHR to najnowocześniejsze rozwiązanie, pozwalające na skuteczne i bezbolesne usunięcie owłosienia.

Depilacja laserowa SHR – na czym polega?

SHR, czyli super hair removal, to metoda umożliwiająca skuteczne usunięcie owłosienia za pomocą fotodepilacji. Depilacja laserowa SHR polega na niszczeniu cebulek włosów za pomocą wiązki światła emitowanej przez głowicę; zmienia się ona w energię cieplną, umożliwiającą uszkodzenie cebulek. Depilacja SHR umożliwia indywidualny dobór dawki światła w zależności od koloru włosów oraz stanu skóry.

[Sprawdź też: Kurs depilacji laserowej w Warszawie]

Depilacja SHR – opinie pacjentów

Jeśli chodzi o laser SHR, opinie są bardzo pozytywne: najnowocześniejsza technologia sprawia, że zabieg depilacji SHR nie wiąże się z dyskomfortem, który może wystąpić podczas tradycyjnej depilacji laserowej. Interesuje Cię szybki, bezbolesny zabieg, który pozwoli nie tylko na usunięcie niechcianego owłosienia, ale również fototerapię? Idealnym rozwiązaniem będzie właśnie depilacja laserowa SHR.

Ile zabiegów potrzeba, by osiągnąć efekt gładkiej skóry?

Jest to kwestia indywidualna, ponieważ wiele zależy od miejsca zabiegu oraz długości włosków. Muszą one przejść przez poszczególne fazy wzrostu; zwykle potrzeba od czterech do sześciu zabiegów. Jeśli chcesz raz na zawsze usunąć przeszkadzające włoski, najlepszym wyjściem będzie depilacja laserowa SHR. Przebieg zabiegu to kolejno:

  • oczyszczenie miejsca zabiegu,
  • nałożenie specjalnego żelu,
  • ustawienie parametrów urządzenia,
  • naświetlanie
  • nałożenie łagodzącego preparatu po zmyciu żelu.

Czas trwania zależy od wybranej partii ciała; zwykle jest to ok. 30 minut.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona przez kilka dni.

Przeciwwskazania

Masz wątpliwości odnośnie zabiegu? Wybierz się na konsultacje do profesjonalnego gabinetu, w którym dowiesz się dokładnie, na czym polega depilacja laserowa SHR. Przeciwwskazania obejmują głównie choroby skóry, ale również zażywanie niektórych leków, przyjmowanie antybiotyków czy stosowanie kremów z retinolem lub kwasami owocowymi.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy odpowiednio przygotować skórę:

  • nie powinna być opalona,
  • włoski powinny być ogolone dzień wcześniej lub tego samego dnia
  • w dniu zabiegu skóra powinna być czysta, nie smarujemy kremem lub antyperspirantem (w przypadku pach).
  • miesiąc przed zabiegiem nie wyrywamy włosów za pomocą wosku lub depilatora.