SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011, 730 900 191 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Henna pudrowa jest ostatnio jednym z popularniejszych zabiegów barwienie brwi. Jest ona naturalnym preparatem pochodzenia roślinnego od najdawniejszych czasów używanym do barwienia ciała i włosów. Dzięki prostemu, naturalnemu składowi produkt ten nie tylko skutecznie barwi, lecz także pielęgnuje skórę i włoski dzięki zawartości minerałów i witamin. 

Stylizacja brwi

Aby zabieg stylizacji henną przyniósł najbardziej zadowalające efekty, stylistka poświęca wiele czasu na odpowiednie przygotowanie brwi. Skóra i włoski powinny zostać dobrze oczyszczone i nawilżone. Na suchej skórze barwnik wchłania się nierównomiernie, natomiast tłusta, zanieczyszczona skóra bardzo słabo przyjmuje kolor. Pierwszym etapem zabiegu jest delikatny peeling okolicy brwi, po którym nakłada się lekki kosmetyk nawilżający i specjalny primer do henny.

[Zobacz też: Zawodowy kurs henny brwi]

Stylistka przed zabiegiem myje brwi przeznaczonym do tego szamponem w piance. Ogromnie istotną rolę odgrywa prawidłowy rysunek łuków brwiowych. Dzięki znajomości geometrii twarzy oraz specjalnym miarkom, niciom i cyrklowi, stylistka dobiera idealnie pasujący do naszych rysów kształt brwi. Po wyznaczeniu właściwego kształtu, stylistka obrysowuje jego zarys specjalną białą pastą. Dzięki niej widać dokładnie krawędzie przyszłego rysunku. Pasta zabezpiecza również skórę przed rozlewaniem henny poza wyznaczony kontur. Na tak przygotowane brwi można za pomocą specjalnego pędzelka precyzyjnie nałożyć mieszankę henny o wybranym kolorze.

Henna pudrowa – na czym polega zabieg?

Henna pudrowa jako naturalny produkt do farbowania, nie ma negatywnego wpływu na strukturę włosów i jest bezpieczna. Henna pudrowa, podobnie jak każdy kosmetyk, może powodować reakcję alergiczną, dlatego warto minimum 48 godzin przed planowanym zabiegiem zrobić test uczuleniowy na skórze. Siła stylizacji henną pudrową polega na niezwykłej trwałości rysunku brwi wykonanego tą metodą. Efekt na skórze utrzymuje się ok. 14 dni, a na włoskach – nawet do 6 tygodni.

[Zobacz też: Szkolenia z henny pudrowej]