SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011, 730 900 191 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Przedłużanie rzęs cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Zabieg daje bowiem trwający do kilku tygodni efekt, który pozwala znacząco zaoszczędzić czas na codziennym makijażu. Istnieją różne metody i techniki przedłużania rzęs, a to na jakie się zdecydujemy, zależy od naszych oczekiwań. Niektóre z pań chcą, by rzęsy wyglądały jak najbardziej naturalnie, czyli tak, jakby cały czas były pomalowane tuszem do rzęs. Jednocześnie chcą, by efekt ten utrzymywał się długo i tego typu „makijaż” nie rozmazywał się i nie wymagał codziennych zabiegów oczyszczania okolic oczu. Inne z pań szukają rozwiązań, które dodadzą rzęsom objętości. Obie grupy mogą skorzystać z zagęszczania i przedłużania w różnym zakresie – od poziomu 1:1, poprzez 2:1, aż do metod wykorzystywanych zwykle na pokazach i w sesjach, które dają efekt niesamowicie gęstych i długich rzęs.

Technika 1:1

Przedłużanie rzęs 1:1 to metoda, która tak naprawdę zapoczątkowała modę na tego typu upiększanie okolic oczu. Metoda ta polega na doklejeniu jednej rzęsy syntetycznej do jednej rzęsy naturalnej. Początkowo na rynku pojawiła się jedna firma, a w jej ślady szybko szły kolejne, które oferowały odpowiedni materiał i szkolenia. Jest to rozwiązanie bardzo klasyczne, które stylistki rzęs znają od wielu lat. W ostatnich latach techniki wykonywania rozwinęły się, a czas aplikacji skrócił się znacząco z początkowych czterech do półtorej do dwóch godzin. Decydując się na zabieg, warto wybrać profesjonalny salon, gdyż niezbędne jest odpowiednie dobranie sztucznych rzęs do tych, jakie klientka posiada naturalnie. Pamiętajmy, że zbyt ciężkie i wyraziste rzęsy mogą prowadzić do znacznego osłabienia i nadmiernej łamliwości tych prawdziwych.

[Zobacz też: Kurs przedłużania rzęs 1:1]

Metody objętościowe

Podkręcenie objętości i dodanie oczom wyrazu to efekty, jakie ma zapewnić przedłużanie rzęs. Metody są różne, a jeśli chodzi o te objętościowe to wyróżniamy lekkie objętości, czyli 2D i 3D oraz mocne objętości, czyli od 4D do 8D.Te ostatnie potocznie nazywa się Russian Volume lub Hollywood. Warto jednak pamiętać, że w przypadku tych metod efekt będzie mniej naturalny. Jeśli przesadzimy z objętością, osiągniemy rezultat bardzo mocnego makijażu scenicznego. Osobom z drobną twarzą i delikatnymi rysami przerysowane rzęsy mogą zupełnie nie pasować, więc istotna jest tu również wiedza i umiejętności stylistki.

[Zobacz też: Kurs doczepiania rzęs Volume Russian Volume Style]

Zabiegi metodami objętościowymi zajmują więcej czasu niż ma to miejsce w przypadku metody 1:1. Należy się więc liczyć z koniecznością kilkugodzinnego, spokojnego leżenia. Jeśli decydujemy się na taki zabieg , to powinien on być wykonany przez osobę doświadczoną, która rozpoczynała od zgłębiania metody klasycznej, następnie szkoliła się w metodach objętościowych. Warto mieć pewność, że nasze rzęsy znalazły się w dobrych rękach.

Jaką metodę przedłużania rzęs wybrać?

Oczywiście wiele zależy od tego, jakiego oczekujemy efektu i co nam się podoba. Jeśli jednak zgłaszamy się na zabieg po raz pierwszy, warto wybrać metodę 1:1. Większa zmiana mogłaby nas nieco zaskoczyć. Panie stawiające na stosunkowo naturalny wygląd i uzyskanie normalnego dziennego makijażu wybierają zwykle pomiędzy metodą 1:1 a metodą 2D, która dodaje rzęsom nieco objętości. Większe objętości również mają swoje zwolenniczki, jednak muszą to być osoby, które zdecydowanie lepiej czują się w mocnym makijażu i są w stanie nosić gęste i ciężkie dla powiek rzęsy.

[Zobacz też: Kurs lifting rzęs]

Jaką więc metodę wybrać? W każdym wypadku odpowiedź będzie jedna – dopasowaną do siebie i swoich potrzeb. Jednocześnie warto się skonsultować ze stylistką, która doradzi nam najlepsze rozwiązania. Po pierwszym założeniu kolejne spotkania są krótsze, gdyż wystarczające jest dopełnienie, czyli uzupełnienie w miejscach, gdzie rzęsy w ostatnich tygodniach się przerzedziły. Wielu stylistów zaleca również, aby co pewien czas całkowicie zdjąć rzęsy i przez pewien okres stosować odżywkę, która nieco wzmocni nasze naturalne włoski i pozwoli im utrzymać te sztuczne przy kolejnym zabiegu.

[Zobacz też: Kursy przedłużania rzęs]