SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011, 730 900 191 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Lifting skóry bez skalpela? To możliwe! Zabieg HIFU stanowi doskonały przykład wykorzystania nowoczesnej medycyny estetycznej w służbie gładkiej, jędrnej i napiętej skórze. Nowoczesna medycyna estetyczna potrafi zdziałać prawdziwe cuda – i to w zasadzie bezboleśnie. Coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się na zabiegi HIFU. Warszawa z pewnością przoduje w tej kwestii, jeśli chodzi o Polskę. Jednak lifting bezinwazyjny ma szerokie grono miłośników i miłośniczek nie tylko w całym kraju, ale również na świecie! Czym charakteryzuje się ten zabieg i dlaczego decyduje się na niego tak wiele osób? Zdradzamy tajniki HIFU oraz podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, a także polecamy rozwiązania dla osób, które są zainteresowane udziałem w profesjonalnym szkoleniu. Zainwestuj w HIFU! Warszawa – to tutaj znajdziesz profesjonalne kursy dotyczące przeprowadzania tego zabiegu.

Na czym polega zabieg HIFU?

HIFU to nowoczesny zabieg z dziedziny medycyny estetycznej. Skrót oznacza high – intensity focused ultrasound, czyli skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu. Doprowadza ona do ruchu i tarcia komórek, w których wskutek działania ultradźwięków wzrasta temperatura oraz ciśnienie. Powstające w efekcie uszkodzenia tkanek wymuszają intensywną odbudowę i regenerację – zwiększa się produkcja elastyny oraz włókien kolagenowych. Ponieważ fale ultradźwiękowe docierają do głębszych warstw skóry, naskórek pozostaje nietknięty. HIFU nie pozostawia ran i nie powoduje powstawania blizn. Jednocześnie zabieg jest w zasadzie bezbolesny, dlatego cieszy się coraz większą popularnością i jest uznawany za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań nieinwazyjnej medycyny estetycznej.

Zabieg HIFU – jakie są wskazania?

HIFU to metoda stosowana do ujędrniania różnych obszarów ciała, w tym: brzucha, ud, talii, ramion czy pośladków. Najczęściej jednak wykorzystuje się ją do bezinwazyjnego liftingu skóry twarzy, szyi i dekoltu. Celem HIFU jest nie tylko poprawa stanu skóry, ale również zmniejszenie ilości podskórnej tkanki tłuszczowej oraz modelowanie. Warto wspomnieć także o możliwości skorygowania lub nawet całkowitego zlikwidowania blizn i przebarwień. Zwiększona produkcja elastyny oraz włókien kolagenowych sprawia, że skóra staje się gładsza, lepiej nawilżona i bardziej napięta, a dodatkowo następuje redukcja zmarszczek – to idealny zabieg dla cery dojrzałej i z pierwszymi oznakami starzenia. HIFU znacząco opóźnia proces starzenia się skóry i opadania policzków oraz umożliwia wizualne odmłodzenie twarzy poprzez poprawienie jej owalu.

Czy każdy może zdecydować się na ten zabieg?

Tak jak w przypadku wszystkich zabiegów medycyny estetycznej, w przypadku HIFU możemy wymienić całą listę przeciwwskazań. Do najważniejszych należą choroby serca lub nowotwory, ale również choroby skóry, nieustabilizowana cukrzyca czy przyjmowanie środków przeciwzapalnych. Z zabiegu nie powinny także korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Nie należy wykonywać HIFU na skórze twarzy poddawanej zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub botoksu przed upływem co najmniej 2 tygodni. Nie każda klientka musi o tym wiedzieć, dlatego tak ważne jest, aby profesjonalistka wykonująca zabieg upewniła się, czy na pewno w danym przypadku nie istnieją żadne poważne przeciwwskazania. Więcej informacji zapewnią Ci profesjonalne kursy i szkolenia.

Kurs HIFU – poznaj nowoczesną metodę liftingu

Najlepszym sposobem na to, by poznać wszystkie tajniki zabiegu HIFU będzie uczestnictwo w profesjonalnym kursie obejmującym zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne. Kursy dotyczące zabiegów laserowych na ciało i twarz są szczególnie polecane kosmetyczkom oraz kosmetolożkom, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe oraz poszerzyć ofertę swojego salonu. Profilaktyka starzenia się skóry to coraz popularniejszy temat, który nie dotyczy już wyłącznie osób zamożnych. Teraz na profesjonalny zabieg może zdecydować się w zasadzie każdy, dlatego warto wyjść naprzeciw potrzebom klientów zainteresowanych poprawą kondycji swojej skóry oraz walką z pierwszymi oznakami wiotczenia skóry. W tym wypadku wiedza i doświadczenie mają niebagatelne znaczenie – warto zatem zdobywać je od najlepszych!

Profesjonalny kurs HIFU i innych zabiegów laserowych – stawiaj na najwyższą jakość

Jeśli szukasz połączenia wysokiej jakości, najlepszej kadry szkoleniowej oraz miłej atmosfery podczas zająć, Akademia Urody to najlepszy wybór! W czasie szkoleń możesz liczyć na kompleksowe podejście do tematu. Nasze kursantki cenią sobie przede wszystkim możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. W przypadku zabiegów laserowych bardzo istotne jest informowanie klientek o przeciwwskazaniach i zaleceniach pielęgnacyjnych. Tu nie wystarczy jedynie doświadczenie – niezbędna jest również obszerna wiedza! Możesz zdobyć ją podczas szkolenia. Warto wybrać zwłaszcza takie, które kończy się uzyskaniem certyfikatu – dzięki niemu możesz zdecydować się na różne ścieżki kariery w branży kosmetycznej oraz medycyny estetycznej.