SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011, 730 900 191 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Makijaż permanentny cieszy się coraz większą popularnością! Odpowiednio wykonany sprawia, że brwi prezentują się doskonale – niezależnie od okoliczności. Prawidłowo podkreślone łuki brwiowe nadają twarzy wyrazistości i charakteru, jednak nie przytłaczają jej. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zabieg przeprowadzała osoba, która ukończyła szkolenie z wykonywania makijażu permanentnego. Jak wygląda cały proces, komu szczególnie poleca się makijaż permanentny brwi oraz jakie szkolenia pozwolą zdobyć cenione umiejętności? Poniżej wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z makijażem permanentnym brwi – jego wykonanie to prosty i zarazem skuteczny sposób na idealne brwi w każdych okolicznościach! Jak wygląda ten zabieg, dla kogo jest on przeznaczony oraz jakie metody wykonywania brwi permanentnych wyróżniamy?

Makijaż permanentny – czyli jaki?

Makijaż permanentny przez wiele osób jest utożsamiany z tatuażem. Warto jednak wspomnieć, że w tej metodzie pigment aplikuje się o wiele płycej. Podaje się go do głębokości ok. 0,5 mm za pomocą cienkiej igły oraz w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu podczas zabiegu odczuwany jest znacznie mniejszy dyskomfort. Jak przebiega wykonywanie makijażu permanentnego? Profesjonalny zabieg makijażu permanentnego poprzedzony jest konsultacją, podczas której dobiera się kształt, grubość i kolor włosków w taki sposób, by tworzyły piękną oprawę oczu. Po wprowadzeniu pigmentu pojawia się zaczerwienienie i lekka opuchlizna, a następnie łuszczenie skóry, dlatego ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po kilku tygodniach. Po tym czasie zalecana jest wizyta kontrolna oraz ewentualna korekta i uzupełnienie kształtu brwi. Makijaż permanentny brwi to zabieg, którego efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat!

Brwi permanentne: kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Makijaż permanentny brwi to propozycja przede wszystkim dla osób pozbawionych włosków na łukach brwiowych. Dzięki pigmentowi wprowadzanemu w skórę można optycznie zagęścić brwi oraz uzupełnić brakujące włoski, a także zdefiniować nowy kształt brwi. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu wszystkim posiadaczkom jasnych, niemal niewidocznych i mało wyrazistych brwi. Dzięki zabiegowi można zaoszczędzić dużą ilość czasu, który zwykle poświęcamy na wyrysowanie idealnych brwi. Nie bez powodu mówi się, że choć oczy są zwierciadłem duszy, to właśnie brwi stanowią ramę tego lustra. Metoda permanentna pozwala na uzyskanie wspaniałego efektu odpornego na działanie wody czy kosmetyków. Efekt utrzymuje się do dwóch lat, a po upływie tego czasu można podjąć decyzję o zmianie kształtu lub koloru brwi.

Jakie metody makijażu permanentnego brwi wyróżniamy?

Nowoczesne metody makijażu permanentnego pozwalają nie tylko na wyrysowanie kształtu brwi od nowa, ale również na ich zagęszczenie oraz cieniowanie. Wyróżniamy trzy najpopularniejsze odmiany makijażu permanentnego. Tatuaż kosmetyczny to – jak sama nazwa wskazuje – metoda polegająca na aplikowaniu pigmentu w sposób analogiczny do tradycyjnego tatuażu, jednak o wiele płycej. To metoda pozwalająca wpływać nie tylko na kolor, ale również kontur brwi. Metoda piórkowa polecana jest osobom, które chcą zagęścić brwi, ponieważ polega na rekonstrukcji pojedynczych włosków. Dzięki niej można otrzymać subtelny, naturalny efekt. Metoda ombre to z kolei aplikacja pigmentu w taki sposób, by uzyskać efekt cieniowania. Poleca się ją szczególnie paniom zainteresowanym delikatnymi, naturalnymi brwiami permanentnymi.

Kurs makijażu permanentnego: rozszerz swoją ofertę

Ze względu na fakt, że coraz więcej klientek jest zainteresowanych nie tylko regulacją lub henną brwi, ale również makijażem permanentnym, warto zdecydować się na kurs makijażu permanentnego i rozszerzyć swoją ofertę o usługi profesjonalnej linergistki. Kurs makijażu permanentnego obejmuje szkolenie z zakresu makijażu brwi, ust i oczu – po jego ukończeniu zyskujesz kompleksową wiedzę oraz praktyczne umiejętności. Jeśli chodzi o szkolenia z medycyny estetycznej, kurs makijażu permanentnego brwi stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich salonów zainteresowanych poszerzeniem swojej oferty. W ten sposób wychodzisz naprzeciw potrzebom klientek i jednocześnie wyróżniasz swój salon na tle innych, proponujących znacznie węższy zakres usług. Decydując się na szkolenia kosmetyczne, zwróć uwagę nie tylko na ich cenę, ale również możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego zdobyte umiejętności.

Najlepsze szkolenia kosmetyczne? Zapraszamy do Akademii Urody!

Akademia Urody to profesjonalna firma szkoleniowa oferująca kursy zawodowe oraz szkolenia uzupełniające z zakresu kosmetyki i medycyny estetycznej. Wyspecjalizowana, doświadczona kadra prowadzi zajęcia teoretyczne oraz kładzie szczególny nacisk na część praktyczną, dzięki czemu kursanci mają możliwość przetestowania zdobytej wiedzy podczas pracy z modelkami. Ukończenie szkolenia jest równoznaczne z uzyskaniem certyfikatu w języku polskim i angielskim, co otwiera zupełnie nowe możliwości kariery – nie tylko krajowej, ale również międzynarodowej.