SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011, 730 900 191 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Makijaż permanentny – Warszawa

Makijaż permanentny to wyspecjalizowany zabieg kosmetyczny polegający na trwałym podkreśleniu kształtu brwi, oczu i ust. Stanowi bezpieczną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Skutecznie maskuje wszelkie niedoskonałości, takie jak przebarwienia, blizny i plamki pigmentacyjne. Ponadto koryguje kształt i uzupełnia braki, np. wyraźne prześwity na łukach brwiowych.

Charakterystyka makijażu permamentnego

Makijaż permanentny polega aplikacji wybranego pigmentu do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka do głębokości 0,5 mm. Dzięki płytszej aplikacji niż przy tradycyjnym tatuażu, makijaż permanentny powoduje mniejszy dyskomfort i łatwiej go usunąć. Zabieg realizowany jest za pomocą cieniutkiej igły i odbywa się w miejscowym znieczuleniu. Składa się z trzech etapów: konsultacji, wprowadzenia wybranego pigmentu i ostatecznej korekty.

Ostateczny efekt makijażu permanentnego jest widoczny po 3-4 tygodniowym okresie gojenia się. Zaczerwienienie, lekka opuchlizna lub niewielkie zasinienie może utrzymywać się do 2-3 dni po zabiegu. Następnie pojawiają się małe strupki, a skóra zaczyna się lekko złuszczać. Po ok. półtora miesiącu należy umówić się na kolejną wizytę, aby skorygować kształt i uzupełnić ewentualne braki.

Efekty prawidłowo wykonanego makijażu permanentnego utrzymują się do dwóch lat, jednak zależą od kilku czynników: wieku, typu i kondycji skóry, indywidualnych umiejętności i przygotowania kosmetyczki, głębokości wprowadzenia igły i precyzji wykonania, jakości stosowanych pigmentów i odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu.

Makijaż permanentny w Warszawie, w Akademii Urody, trwa w zależności od wyboru miejsca, które zostanie poddane pigmentacji i korekcie między 90 a 120 minut. Czas obejmuje 20-minutową przerwę potrzebną na aktywizację środka znieczulającego. Polecamy makijaż permanentny brwi, oczu (kreski górne i dolne) oraz ust. Na życzenie klientki realizujemy również zabieg wypełnienia. Należy pamiętać, aby na kilka godzin przed wizytą nie spożywać żadnych napojów alkoholowych.

Po zabiegu

Aby cieszyć się jak najdłużej z efektów makijażu permanentnego, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach: przez kilka dni nie wolno przemywać miejsc po pigmentacji mydłem lub innymi środkami myjącymi. Nie wolno odrywać strupków, które pojawią się kilka dni po zabiegu. Przez ok. 6 tygodni nie należy korzystać z opalania na słońcu, a co najmniej przez kilka dni nie wolno korzystać z solarium, sauny i pływalni. W trakcie okresu gojenia należy unikać dotykania miejsc poddanych zabiegowi dłońmi i smarować je codziennie maścią z witaminą E, pantenolem, alantoiną lub innym zaleconym preparatem. Przed każdym wyjściem z domu należy pamiętać o nałożeniu kremu z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

Przeciwwskazania do skorzystania z makijażu permanentnego

Istnieje szereg przeciwskazań wykluczających możliwość skorzystania z zabiegu makijażu permanentnego. Najważniejsze z nich to:

• choroby nowotworowe,
• zaawansowana cukrzyca,
• ciąża i karmienie piersią,
• łuszczyca i inne choroby skórne,
• infekcje wirusowe, w tym HIV i HCV,
• przyjmowanie leków sterydowych,
• infekcje lub choroby oczu.

Zapraszamy do zapisów telefonicznie lub online

577-112-411