Eksfoliacja kwasami znajduje wiele zastosowań – sprawdza się jako kuracja przeciwtrądzikowa, zapobiega wrastaniu włosków po depilacji, pomaga usuwać przebarwienia czy też wspiera odmładzanie skóry. W swojej skuteczności zajmuje czołowe miejsce na rynku kosmetycznym. Ta nieinwazyjna, lecz skuteczna metoda dbania o zdrowie skóry twarzy jest kluczem do urody wielu kobiet. Czym jest eksfoliacja i jak przebiega zabieg kwasem migdałowym?
Eksfoliacja – co to jest i dlaczego jest tak popularna
Eksfoliacja kwasami to zabieg, który pozwala zadbać o koloryt skóry i jej jędrność, przy jednoczesnym wypłyceniu zmarszczek. W tym celu używa się kwasów z grupy AHA i BHA o natężeniu oscylującym między 30 a 40%. Eksfoliacja w kosmetyce cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją delikatność przy jednoczesnym zachowaniu widocznych efektów. Skóra wygląda zdrowiej i młodziej utrzymując swoją naturalność. Eksfoliacja stosowana jest leczniczo w celu zachowania równowagi w kolorycie skóry. Sprawdza się w leczeniu skóry trądzikowej, przebarwień, jak również blizn i krost.
[Zobacz też: Kurs eksfoliacja kwasami]
Eksfoliacja kwasem migdałowym – co sprawia, że jest wyjątkowa
Kwas migdałowy, który idealnie nadaje się do zabiegów peelingujących, wyróżnia się w kosmetyce swoimi wyjątkowymi właściwościami. Kwas ten działa dwojako – oprócz swoich niezaprzeczalnych własności złuszczających, odkaża skórę, co sprawia, że podczas profesjonalnego zabiegu peelingu chemicznego nie tylko pozbędziemy się martwego naskórka, ale też hamujemy rozwój niebezpiecznych bakterii negatywnie wpływających na naszą skórę.
Działanie kwasu migdałowego
Nie ulega wątpliwości, że peeling wykonany w salonie kosmetycznym ma kilkukrotnie skuteczniejsze działanie niż popularne peelingujące środki kosmetyczne dostępne w drogeriach. Dzięki profesjonalnemu zabiegowi wykonanemu u kosmetyczki można efektywniej przeciwdziałać takim problemom dermatologicznym jak rogowacenie naskórka, przebarwienia, trądzik czy blizny.
[Zobacz też: Kurs z wypełniania kwasem hialuronowym]
Skuteczność zabiegu kwasem migdałowym sprawdziła się w leczeniu skóry problematycznej, w tym skóry tłustej, z rozszerzonymi porami. Kwas migdałowy pobudza skórę do regeneracji oraz do produkcji kwasu hialuronowego, dzięki któremu skóra odmładza się poprzez ujędrnienie i zwężenie porów. Blizny i przebarwienia zostają rozjaśnione, a przy regularnych zabiegach koloryt skóry zostaje ujednolicony. Z powyższych powodów, zabieg ten sprawdza się również przy skórze szarej i zmęczonej, gdyż naturalnie się ona rozświetli i ożywi.
Zabieg przy użyciu kwasu migdałowego jest również idealnym rozwiązaniem w pielęgnacji skóry wrażliwej i naczynkowej – sprawdza się lepiej niż inne kwasy z grupy AHA ze względu na swoje łagodne działanie, nie powodując zaczerwienienia ani podrażnień.
Przebieg zabiegu eksfoliacji kwasem migdałowym
Zabieg zaczyna się od starannego oczyszczenia skóry. W kolejnym kroku zostaje zaaplikowany aktywator, a następnie sam kwas. Przy zachowaniu odpowiedniego odstępu czasu nakłada się neutralizator, który ma za zadanie zniwelować działanie kwasu, żeby w kolejnym kroku przystąpić do złagodzenia skóry nawilżającym środkiem pielęgnacyjnym. Po zabiegu konieczna jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym, o co najlepiej zadbać stosując kremy z filtrem o najwyższym wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej.
[Zobacz też: Szkolenia z medycyny estetycznej]