SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011, 730 900 191 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Laminacja brwi – Warszawa

Laminacja brwi to coraz popularniejszy zabieg estetyczny, który jest bezinwazyjnym sposobem na korektę kształtu i ogólnego wyglądu owłosienia łuków brwiowych. To rodzaj zaawansowanej stylizacji dającej możliwość ułożenia niesfornych włosków tak, aby układały się w harmonijną, estetyczną całość. Laminacja brwi to także prosty sposób na regenerację i dogłębną pielęgnację wszystkich włosów.

Jak wygląda zabieg laminacji brwi?

Włoski na łukach brwiowych bywają zbyt sztywne lub zbyt wiotkie, co powoduje, że ich ułożenie staje się wyzwaniem dla wyjątkowo cierpliwych osób, a i tak efekt jest najczęściej niezadowalający. Wynika to często z samodzielnych prób korekty w warunkach domowych, bez odpowiednich preparatów. Laminacja brwi w warszawskiej Akademii Urody daje gwarancję oczekiwanego efektu, dlatego warto skorzystać z jej profesjonalnych usług.

Laminacja brwi składa się z kilku bezpiecznych etapów: dokładnego oczyszczenia wszystkich włosków i nałożenia aktywatora z zawartością kwasu tioglikolowego, który odpowiada za otwarcie łusek poszczególnych włosów. Następnie korygujemy kształt brwi i aplikujemy specjalny fluid, który zawiera m.in. keratynę – naturalną substancję o silnym działaniu pielęgnacyjnym. Na końcu nakładamy na brwi łagodniejsze substancje pielęgnujące i odżywiające, którymi są najczęściej naturalne olejki roślinne. Warto pamiętać, że keratyna jest rozpuszczalna w wodzie, dlatego przez kilka godzin po zabiegu należy chronić brwi przed działaniem wody, co zapewni całkowite wchłonięcie preparatu laminującego w strukturę włosków.

Cały zabieg trwa ok. 60 minut i polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Odbywa się w oparciu o preparaty o działaniu okluzyjnym, dzięki którym aktywne składniki działają szybciej i wypełniają stopniowo spoiwo między łuskami, co ma pozytywny wpływ na kondycję i elastyczność włosków. Preparaty o działaniu okluzyjnym zabezpieczają jednocześnie naskórek przed nadmiernym wysuszeniem, dzięki czemu brwi po zabiegu są optymalnie natłuszczone i bardziej błyszczące niezależnie od koloru. Każdy włosek zwiększa swoją objętość niemal dwukrotnie, dając wrażenie naturalnego zagęszczenia. Efekty zabiegu laminacji brwi utrzymują się przez ok. 1-1,5 miesiąca. Zabieg realizowany jest w połączeniu z regulacją, botoxem i henną.

Po zabiegu należy pielęgnować brwi naturalnym olejkiem roślinnym, np. arganowym lub z dodatkiem ekstraktu z orzechów macadamia.

Przeciwwskazania do zabiegu laminacji brwi

Zabieg laminacji jest bezinwazyjny i bezpieczny, jednak niektóre przypadłości wykluczają możliwość skorzystania z tego typu usługi. Najważniejsze przeciwwskazania to:

• choroby nowotworowe,
• chemioterapia,
• zmiany skórne i rany w okolicach zabiegowych,
• atopowe zapalenie skóry,
• trądzik różowaty w fazie aktywnej,
• choroby wirusowe (HIV, HCV),
• infekcje bakteryjne,
• alergia na któryś z preparatów,
• świeżo przebyta plastyka oczu i okolic.

W przypadku uczulenia na któryś z preparatów lub ich składników, warto poinformować o tym przed wizytą.

Zapraszamy do zapisów telefonicznie lub online

577-112-411