Karboksyterapia to nowoczesna i mało inwazyjna metoda poprawy kondycji skóry dająca długotrwałe efekty. Przy niwelacji tkanki tłuszczowej jest konkurencyjną alternatywą dla liposukcji ze względu na swoją małą inwazyjność. Nasze klientki cieszą się z efektów tego zabiegu, gdyż realnie koryguje również cienie pod oczami i zmniejsza widoczność rozstępów. Ta naturalna terapia przy pomocy dobroczynnego CO2 porównywana jest w swojej skuteczności do bardziej ryzykownego zabiegu przy pomocy botoksu, jej efekty są jednak zdecydowanie naturalniejsze.
Na czym polega zabieg karboksyterapii
Osoba przeprowadzająca zabieg aplikuje podskórnie dwutlenek węgla przy użyciu specjalnego urządzenia. Gaz wprowadzany za pomocą igieł i rozchodzi się równomiernie rozszerzając naczynia krwionośne. W ten sposób wywoływany jest krótkotrwały stan zapalny, który inicjuje wydzielanie większej ilości kolagenu i elastyny. W tygodniach następujących po zabiegu skóra pobudza się i poprawia swoją jędrność. Zaczyna się proces, który w efekcie prowadzi do odmłodzenia i poprawienia zdrowia skóry. Zabieg ten pobudza naturalne procesy, które ze względu na niezdrowy tryb życia, stres, zmęczenie czy też brak aktywności fizycznej były wcześniej stłumione.
[Zobacz też: Kurs eksfoliacja kwasami]
Karboksyterapia pod oczy
Zabieg uważany jest za najlepszą metodę walki z cieniami pod oczami. Karboksyterapia pobudza mikrokrążenie oraz przyrost nowych naczyń włosowatych, co bezpośrednio przyczynia się do skorygowania cieni pod oczami. Zabieg sprawia, że skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta, powodując również podniesienie powieki oraz niwelację zmarszczek.
Skuteczność a karboksyterapia na rozstępy
Zastosowanie karboksyterapii na rozstępy wykazuje bardzo dobre skutki, wyróżniając się na tle innych sposobów ich niwelacji ze względu na małą inwazyjność. Działając od środka, zabieg pobudza komórki do produkcji kolagenu, który uelastycznia skórę i prowadzi do odbudowania zdrowych włókien.
Efekty są widoczne po pierwszych zabiegach, szczególnie na świeżych bliznach, dłuższa terapia może pomóc nawet przy zwalczaniu rozstępów wieloletnich. Wspomaganie zabiegu odpowiednią dietą i ćwiczeniami umożliwia skuteczną walkę z tym problemem dotykającym wielu kobiet.
Przebieg zabiegu
Karboksyterapia może trwać od kilku minut do około godziny zależnie od powierzchni skóry, na której jest przeprowadzana. Po oczyszczeniu danego obszaru małe dawki medycznego CO2 wstrzykiwane są na kilku milimetrowej głębokości skóry. Po zaaplikowaniu gazu skóra łagodzona jest specjalnym środkiem. Pacjentki opisują zabieg jako nieuciążliwy, z krótkimi momentami ukłucia i następującego po nim uczucia podskórnego rozpierania, który ustępuje po krótkiej chwili.
[Zobacz też: Szkolenia z medycyny estetycznej]
Zabieg nie wymaga uprzedniego przygotowania. Jest mało inwazyjny, dlatego też po przeprowadzeniu go, możliwe jest codzienne funkcjonowanie. Nie powoduje reakcji alergicznych ani trwałego uszkodzenia skóry.
Po wyjściu z gabinetu kosmetycznego może utrzymywać się zaczerwienienie skóry, mogą też pojawić się małe siniaki lub miejscowy stan zapalny. Poza ochroną bezpośrednio po zabiegu, czyli niewystawianiem skóry na działanie promieni słonecznych oraz niestosowaniem kosmetyków, nie jest konieczna długoterminowa rekonwalescencja, co wyróżnia ten zabieg na tle innych. Już od pierwszej wizyty można zaobserwować widoczne skutki, a przy zastosowaniu serii zabiegów możliwe jest w wielu przypadkach całkowite wyleczenie z określonego problemu skórnego.