Kriolipoliza jest efektem wieloletniej pracy amerykańskich naukowców. W swoich badaniach dowiedli oni, że zlokalizowana pod powierzchnią skóry tkanka tłuszczowa wykazuje podatność na oddziaływanie zimna. Co to jest kriolipoliza w praktyce? Jest to zabieg, który możemy określić jako wymrażanie tkanki tłuszczowej. W jego przebiegu dochodzi bowiem do głębokiego schładzania komórek tłuszczowych w różnych partiach ciała. Takie oddziaływanie sprawia, że kriolipoliza jako zabieg estetyczny powoduje rozpad komórek tłuszczowych na mniejsze elementy, a w konsekwencji ich usunięcie z organizmu.

Jak działa zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza ma działanie, które służy przede wszystkim skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Może to być np. brzuch, uda lub ramiona. Zabieg kriolipolizy wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa, które zdecydowanie przewyższa klasyczną liposukcję. Jest to procedura zabiegowa znana od stosunkowo niedługiego czasu, jednak wyróżnia się skutecznością, pozwalającą pozbyć się nawet kilku centymetrów w obwodzie poddawanej zabiegowi partii ciała.

[Zobacz też: Kurs z kriopolizy w Warszawie]

Kriolipoliza- czy warto wybrać ten zabieg?

Kriolipoliza jest wciąż mało znanym zabiegiem, w związku z tym wiele osób pyta: czy warto go wykonać? Jest to metoda, która poprzez działanie niską temperaturą powoduje zamrażanie tłuszczu i jego usuwanie z organizmu. W ten sposób można zredukować grubość tkanki tłuszczowej o 25-45%. Widoczne rezultaty możemy obserwować stosunkowo szybko, gdyż już po upływie zaledwie dwóch tygodni, jednak ostateczny rezultat będzie dostrzegalny po około 6 tygodniach. Po upływie 3 tygodni specjaliści dopuszczają możliwość powtórzenia zabiegu, w sytuacji, gdy prowadzenie dalszej kuracji jest uzasadnione. Ubytek tkanki tłuszczowej w tak dużym stopniu i w stosunkowo krótkim czasie pozwala uznać zabieg za bardzo skuteczny, zatem warto wybrać go jako znakomite wsparcie w walce o lepsza sylwetkę i połączyć go z dietą i ruchem.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Czas trwania jednego zabiegu wynosi około 40 minut. Jest to jedno przyłożenie 2 głowic. Na wybraną partię ciała nakładany jest specjalny żel, a następnie przykłada się głowicę, która zasysa skórę i doprowadza do jej schładzania. Zabieg nie powoduje bólu, jednak w pierwszych trzech minutach jego trwania możemy odczuwać niewielki dyskomfort. Najczęściej bezpośrednio po zakończeniu kriolipolizy skóra jest zaczerwieniona, a czasem może pojawić się również siniak. Wynika to z zassania skóry. Zaczerwienienie z kolei pojawia się w wyniku schłodzenia, jednak szybko ustępuje i nie pozostawia śladów.

Ile zabiegów należy wykonać?

Kriolipoliza jest zabiegiem, który posiada liczne zalety. W związku z tym jest coraz chętnie wybierany przez klientów, a jego efekty spotykają się z pozytywnym odzewem. Jeśli na którejś partii naszego ciała ma zostać przeprowadzona kriolipoliza, to z pewnością chcielibyśmy również wiedzieć ile zabiegów powinno się odbyć. Specjaliści wskazują, że zadowalające efekty większość osób osiąga po 2-3 spotkaniach.

Opinie pacjentów o kriolipolizie

Kriolipoliza jest genialna, wreszcie pozbyłam się boczków i opadającego brzucha po ciąży.” – Magda W.

Dzięki zabiegowi kriolipolizy zdecydowanie zmniejszyła się objętość moich ud.”-  Luiza

Polecam każdemu – kriolipoliza sprawiła, że moje ręce nie są już otłuszczone, a miałam problem z zrzuceniem z nich nadmiernej objętości.”-  Marysia

 

Zainteresował Cię temat kriopolizy? Zobacz inne kursy medycyny estetyczniej, jakie oferuje Akademia Urody!