SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011, 730 900 191 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Masaż to jedna z najpopularniejszych metod leczenia rehabilitacyjnego i jednocześnie sposób na rozluźnienie poszczególnych partii mięśniowych, przyspieszenie procesów regeneracyjnych, usunięcie cellulitu, a nawet poprawę samopoczucia. Nic dziwnego, że jego zalety doceniają nie tylko osoby z konkretnymi dolegliwościami, ale również wszyscy poszukujący relaksu, odprężenia czy po prostu chwili dla siebie. Chcesz zaoferować swoim klientkom i klientom coś nowego? Planujesz rozwój swojego salonu i włączenie nowych usług do oferty? A może szukasz nowej ścieżki kariery? Zainwestuj w profesjonalny kurs masażu. Warszawa – w tym mieście je znajdziesz! Jaki rodzaj masażu cieszy się największym zainteresowaniem oraz jakie metody warto poznać i stosować?

Dlaczego warto wybrać się na masaż?

Masaże lecznicze mają przede wszystkim działanie rehabilitacyjne – w zależności od konkretnego przypadku zwiększają mobilność, uśmierzają ból czy zmniejszają napięcie mięśni oraz wspomagają proces leczenia. Wykwalifikowani masażyści pomogą jednak nie tylko osobom cierpiącym na rozmaite schorzenia, ale również wszystkim poszukującym chwili wytchnienia. Taki zabieg pomaga rozluźnić mięśnie i tym samym obniżyć poziom stresu i poprawić samopoczucie oraz zwiększyć wydajność organizmu. Masaże zalecane są także w celu zwiększenia jędrności i elastyczności skóry, a nowoczesne zabiegi obejmują nie tylko ciało, ale również twarz. Podczas masażu następuje stymulacja przewodnictwa układu nerwowego, co prowadzi do szybszego odprężenia i zrelaksowania. Delikatne pocieranie i masowanie z wykorzystaniem olejków eterycznych i balsamów dodatkowo koi nerwy i uspokaja.

Jakie metody masażu cieszą się największą popularnością?

Najpopularniejszym rodzajem masażu jest masaż klasyczny, czyli zabieg przeciwbólowy, polepszający odżywienie tkanek, regenerację mięśni oraz regulację ich napięcia, a także poprawiający przepływ krwi i limfy. Dla osób, którym zależy nie tyle na właściwościach leczniczych, ile na odprężeniu, zalecany jest masaż relaksacyjny, który pozwala pozbyć się napięcia z całego ciała i sprzyja regeneracji. Masaż tajski jest starożytną metodą masowania bazującą na rytmicznym naciskaniu kluczowych punktów na ciele. Warto też zwrócić uwagę na masaż gorącymi kamieniami, którego działanie opiera się na stymulowaniu termoreceptorów znajdujących się w skórze. Coraz większą popularnością cieszy się też masaż kosmetyczny, który obejmuje skórę twarzy oraz szyi – jego zadaniem jest pobudzenie, spłycenie zmarszczek i ujędrnienie skóry.

Zawodowy kurs masażu – zacznij swoją przygodę z masażem

Jeśli interesują Cię kursy masażu dla początkujących, najlepszym wyborem będzie kurs zawodowy, podczas którego poznasz najważniejsze zagadnienia i podstawy zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Dzięki nim będziesz mogła znacząco rozszerzyć ofertę swojego gabinetu lub zacząć pracę w nowym zawodzie. Intensywny zawodowy kurs masażu pod okiem wykwalifikowanych wykładowców odkrywa tajniki różnych metod masażu oraz umożliwia wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Kursantki poznają wpływ masażu na ludzki organizm, ćwiczą wybrane techniki na modelkach oraz uczą się organizacji stanowiska pracy. Po ukończeniu zawodowego kursu masażu klasycznego otrzymujesz zaświadczenie MEN oraz certyfikaty uprawniające do pracy w gabinecie masażu. To doskonały początek nowej ścieżki kariery – nie wahaj się już dłużej i zacznij swoją przygodę z masażem!

Kurs masażu gorącymi kamieniami – Warszawa i okolice

Masaż gorącymi kamieniami zapewnia głęboki relaks – przekonuje się o tym coraz więcej klientek i klientów, którzy chcą się odprężyć podczas wizyty w gabinecie masażu. Jeśli chcesz stworzyć dla nich przestrzeń do wypoczynku i zaoferować możliwość relaksu, wybierz kurs masażu gorącymi kamieniami. Warszawa to jedna z lokalizacji, w której możesz dogłębnie poznać tę metodę. Kurs Masaż gorącymi kamieniami jest kompleksowym szkoleniem dla osób pragnących rozszerzyć swoją wiedzę i poznać techniki wykorzystania bazaltowych kamieni wulkanicznych o odpowiednio wysokiej temperaturze. Jednodniowe szkolenie sprawi, że będziesz mogła poszerzyć ofertę swojego salonu lub spróbować czegoś zupełnie nowego. Podczas zajęć poznasz zagadnienia teoretyczne, jednak największą wagę przykładamy do praktyki. Kursantki pod okiem doświadczonych masażystów ćwiczą na modelkach i poznają praktyczne aspekty masażu gorącymi kamieniami.

Kursy z urzędu pracy – pora na nowy start!

W rozwój osobisty zawsze warto inwestować. Co jednak zrobić, jeśli aktualnie nie można sobie pozwolić na taki wydatek? Z myślą o osobach, które chcą podjąć pracę i jednocześnie nie mają środków na szkolenia, powstały specjalne dofinansowania na kursy. Urząd pracy finansuje udział w procesjonalnych kursach masażu, dzięki czemu możesz zdobyć cenną pozycję do swojego CV bez żadnych wydatków. Jeśli szukasz pracy i chcesz rozpocząć swoją przygodę z masażem, zapisz się na kurs i wykorzystaj możliwości, które daje dofinansowanie z urzędu pracy.