Oczyszczenie skóry twarzy, odciążenie układu limfatycznego, pobudzenie krążenia i złagodzenie napięć mięśniowych to podstawa idealnego i zdrowego zabiegu upiększającego. Ten nieinwazyjny, odmładzający i bardzo relaksujący efekt można uzyskać dzięki zabiegowi liftingu twarzy bańkami próżniowymi.
Czym są bańki próżniowe?
Zachowanie młodego wyglądu skóry to dla wielu osób priorytet. Jednak obawy przed strzykawkami i skalpelami, zachęcają do poszukiwania delikatniejszych i mniej inwazyjnych metod liftingu twarzy. Jedną z nich są bańki próżniowe.
To tradycyjna metoda terapeutyczna, która była stosowana tysiące lat temu przez starożytnych Egipcjan, Greków, a także w medycynie chińskiej. Za pomocą specjalnych kubeczków stawianych na skórze wytwarzane jest podciśnienie. Ogółem uważa się, że bańki wspomagają krążenie krwi, łagodzą napięcie i usuwają toksyny z organizmu, ale także pomagają w wielu innych dolegliwościach, takich jak migreny, reumatyzm, astma, zapalenie oskrzeli czy problemy z trawieniem.
Typową cechą typowej bańki są jednak duże, okrągłe siniaki. Dlatego stosowanie baniek próżniowych wykonanych z silikonu wymaga nabycia odpowiedniej techniki. Wówczas ta metoda nie tylko pomaga w walce z napięciem, ale może również pomóc w uzyskaniu cery bez zmarszczek i to bez nieestetycznych siniaków.
Jak wygląda lifting twarzy bańkami?
Akademia Urody w Warszawie to miejsce, w którym można przekonać się, jak wygląda lifting twarzy bańkami. Do zabiegu używa się mniejszych baniek, które służą jedynie do masażu twarzy. Wykonuje się go okrężnymi ruchami lub delikatnie głaszcząc skórę przyssaną do twarzy bańką. Masaż wykonuje się precyzyjnie i delikatnie, odpowiednim sprzętem, dlatego też nie pojawiają się siniaki. Lifting ma na celu aktywację metabolizmu w komórkach tkanki łącznej, które przy pomocy enzymów mają produkować więcej kolagenu i elastyny. W ten sposób zwiększone zostają sprężystość i elastyczność skóry.
Podczas zabiegu pracuje się z bańkami o średnicy około 3 cm, wykonanymi z silikonu lub wyposażonymi w gruszkę ssącą. Najpierw skóra twarzy jest dokładnie oczyszczona z makijażu i brudu, a następnie nacierana dużą ilością olejku do twarzy (np. olejku arganowego). Taki podkład ma zwiększyć zdolność ślizgania się baniek po skórze.
Następnie bańka umieszczana jest na twarzy, by przyssać się do niej przez powstałe podciśnienie. Tak przytwierdzoną ostrożnie przesuwa się po skórze. Każdy ruch powtarza się kilka razy, aż obszar, który ma być poddany liftingowi, będzie lekko zaczerwieniony, a zatem dobrze ukrwiony. Szczególną ostrożność należy zachować w okolicach oczu, ponieważ skóra jest tutaj bardzo cienka i wrażliwa. W tych miejscach należy używać bardzo małych banieczek o średnicy około 1 – 1,5 cm i wywierać jak najmniejszy nacisk. Niezależnie od doboru miseczek terapia bańkami wykonywana jest ruchami od dołu do góry.
Osoby, które nie mają doświadczenia w używaniu baniek próżniowych, powinny najpierw zlecić przeprowadzenie masażu profesjonaliście w salonie kosmetycznym na Ochocie. Dopiero nabycie umiejętności dzięki kursom i szkoleniom pozwala na bezpieczne przeprowadzenie takiego liftingu.
Jakie efekty na twarzy przynosi stosowanie baniek próżniowych?
Podobnie jak w przypadku bańki do ciała, celem baniek próżniowych do twarzy jest stymulacja i usuwanie toksyn dla uzyskania promiennej, zdrowej cery. Takim zabiegom kosmetycznym w Warszawie można poddać nie tylko twarz, ale i szyję oraz dekolt. Zalety ich stosowania obejmują kilka aspektów, które później wpływają na osiągane efekty.
- Masaż tkanek stymuluje krążenie krwi i drenaż węzłów chłonnych.
- Tkanki otrzymują świeże zaopatrzenie w tlen i składniki odżywcze.
- Pozostałości komórkowe i inne szkodliwe substancje są usuwane.
- Aktywowana zostaje produkcja kolagenu i elastyny.
- Wszelkie kosmetyki stosowane w trakcie i po zabiegu są lepiej wchłaniane i skuteczniejsze
- Rozluźniają się mięśnie twarzy.
Po zastosowaniu liftingu twarzy bańkami można spodziewać się widocznych efektów, takich jak:
- zmniejszenie obrzęków;
- łagodzenie cieni pod oczami;
- redukcja podwójnego podbródka;
- wygładzenie drobnych linii i zmarszczek;
- wzmocnienie widoczności kości policzkowych;
- wymodelowanie owalu twarzy;
- zmniejszenie widoczności blizn;
- wygładzenie skóry oraz nadanie jej miękkości, blasku i gładkości;
- zredukowanie stanów zapalnych i trądzikowych;
- poprawa jędrności skóry.
Przeciwwskazania do stosowania baniek próżniowych
Stosowanie zabiegu bańkami próżniowymi na twarzy jest przeciwwskazane:
- dla osób z przewlekłymi lub ostrymi chorobami skóry, w tym nowotworami skóry;
- dla osób z problemami naczyniowymi;
- w stanie gorączki lub w okresie przechodzenia chorób zakaźnych;
- u osób, które w ostatnim czasie (ostatnie pół roku) przeszły zabiegi z użyciem botoksu, wypełniaczy, peelingów chemicznych lub liftingu z użyciem nici podtrzymujących;
- przy uszkodzeniach naskórka i nadciśnieniu.
Zaleca się również zachowanie ostrożności u osób o wrażliwej skórze i/lub skłonnych do nadmiernego powstawania siniaków i pękania naczynek.
Jak szybko działają bańki próżniowe?
W zależności od tego, który obszar skóry jest poddawany liftingowi, wskazane jest dokładne odmierzanie czasu zabiegi. W przypadku twarzy zaleca się od 4 do 8 minut używania baniek. Taki lifting daje efekt zarówno natychmiastowy, jak i trwały. Ze względu na działanie wspomagające krążenie krwi, tkanka wydaje się od razu wygładzona i napięta. Skóra, która jest pobudzona, regularnie wytwarza włókna kolagenowe i elastynowe. Dzięki temu pozostaje przez długi czas elastyczna i gładka. Bańki mogą również pełnić funkcję delikatnego masażu tkanek, który natychmiastowo rozluźnia napięte mięśnie.
Stosowanie baniek próżniowych do zabiegów estetycznych powinno być wykonywane wyłącznie przez osobę, która odbyła kurs specjalizacyjny w tym zakresie.