SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011, 730 900 191 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Liposukcja ultradźwiękowa jest nowoczesnym zabiegiem, który świetnie sprawdza się w modelowaniu sylwetki. Jego niewątpliwą zaletą jest całkowita bezinwazyjność. W czasie zabiegu oddziałuje się na podskórną tkankę tłuszczową z zastosowaniem zewnętrznego źródła ultradźwięków. Występowanie drgań ultradźwiękowych sprawia, że wzrasta metabolizm komórek, wszystkie występujące w tkankach zwapnienia zostają rozbite. Jednocześnie dochodzi do przyspieszenia krążenia krwi i zwiększonego usuwania zbędnych produktów przemiany materii, zaś rozmaite enzymy w komórkach zostają aktywowane.

Liposukcja kawitacyjna – czy warto ją przeprowadzić?

Kawitacja, ultradźwięki to nadal pojęcia dla wielu osób mało znane. W związku z tym, gdy mamy poddać się takiemu zabiegowi, pojawia się pewna obawa. Warto więc tę kwestię nieco uprościć. Ultradźwięki są całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu, gdyż są to niesłyszalne fale dźwiękowe, dokładnie takie same jakie wykorzystuje się w czasie przeprowadzania badania USG, którego przecież się nie obawiamy. Tym dokładnie jest liposukcja kawitacyjna – czy warto ją więc wykonać? Z pewnością tak, gdyż zabieg ten nie jest najmniejszym zagrożeniem, a daje naprawdę rewelacyjne rezultaty i pozwala uniknąć klasycznej liposukcji z zastosowaniem skalpela.

[Zobacz też: Kurs ze stosowania ultradźwięków w kosmetyce]

Jak przygotować się do zabiegu i jakie daje efekty?

Pośród najpopularniejszych partii ciała znajduje się liposukcja ultradźwiękowa brzucha oraz ud. Przygotowanie do każdego zabiegu wygląda w taki sam sposób. Głównym zaleceniem jest, zwiększenie spożycia wody. Najlepiej na około tydzień przed zabiegiem wypijać o 1-1,5 litra wody więcej niż dotychczas. Poprawi to nawodnienie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu proces jej rozbijania będzie prawidłowy. Zwiększoną podaż płynów należy utrzymywać również po zabiegu, aby łatwiej doszło do wydalenia tłuszczu i toksyn. Efekty widoczne są niemal natychmiast, już po pierwszym zabiegu. Tkanka tłuszczowa zostaje wyraźnie zredukowana, a skóra staje się lepiej ujędrniona i bardziej elastyczna.

Ile należy wykonać zabiegów?

Z pewnością jeśli wykonana ma zostać u nas liposukcja kawitacyjna, to zależy nam na skuteczności – ile zabiegów jednak wykonać, aby tak istotnie było? Najczęściej przeprowadzana jest seria zabiegów, a pomiędzy kolejnymi zachowuje się tygodniową przerwę. Jeśli jednak skóra i ilość tkanki tłuszczowej wymagają intensywnych działań, to dopuszcza się wykonywanie zabiegu dwa razy w tygodniu. Pierwsze efekty widoczne będą od razu, jednak 6 zabiegów to minimum, najczęściej zaleca się od 8 do nawet 12 w serii.

Urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej jest w pełni bezpieczne, zabieg z jego wykorzystaniem można uznać za przyjemny, z pewnością nie jest bolesny. Jeśli chcemy ustrzec się przed ostatecznością, czyli liposukcja chirurgiczną lub wspomóc działanie diety i wysiłku fizycznego, to właśnie ten zabieg świetnie nadaje się do poprawienia wyglądu naszej sylwetki.

Zainteresował Cię temat liposukcji ultradźwiękami? Zobacz inne kursy zawodowe i szkolenia jakie oferuje nasza szkoła kosmetyczna w Warszawie!