Makijaż permanentny to zabieg, który jest chętnie wybierany przez coraz więcej klientek. Najczęściej wykonuje się go na brwiach, ustach oraz na powiekach. Wynika to z wysokiego poziomu trwałości takiego rozwiązania, a jednocześnie z przystępności ceny. Wiele kobiet decyduje się na makijaż permanentny brwi, gdyż efekt, zależnie od kilku czynników, utrzyma się od 1 do nawet 2 lat, a w tym czasie będą one odpowiednio wyraziste i pięknie zarysowane. Doceniają to przede wszystkim panie, które regularnie wykonują hennę lub codziennie używają kosmetyków kolorowych do malowania brwi. Z kolei makijaż permanentny ust sprawia, że ich kontur jest wyraźniejszy i w żadnym miejscu się nie rozmywa, a pigmentacja staje się bardziej wyrównana.
Brwi permanentne – popularne metody
Dla uzyskania określonego efektu konieczne jest dobranie odpowiedniej metody zabiegu. Brwi permanentne będą się prezentować idealnie, jeśli zostaną dobrane do naszej urody. Istnieje kilka popularnych metod wykonania tego zabiegu. Pierwszym sposobem na wykonanie brwi jest metoda pudrowa / ombre. Jest ona stosunkowo nowa, a jednocześnie wyróżnia się najwyższym poziomem naturalności. Określana jest jako subtelna i delikatna. U nasady uzyskuje się nieco jaśniejszy kolor, a na końcach ciemniejszy; z kolei same brzegi zostają wypudrowanie, przez co wyglądamy bardzo naturalnie. Brwi, przy których zastosowana zostaje metoda ombre z pudrowaniem lub bez, cieszą się dużą popularnością i zaufaniem klientek.
Kolejnym rozwiązaniem jest metoda piórkowa, czyli mikroblanding brwi. Zabieg ten wykonywany jest specjalnym piórkiem, które daje możliwość „dorysowania” bardzo cieniutkich włosków i uzupełnienia ewentualnych ubytków w naturalnych brwiach, przez co wyglądają one na pełniejsze.
Makijaż permanentny – powieki
Chętnie wybieraną opcją w trwałym makijażu jest również kreska permanentna. Wykonuje się ją na powiece. Dzięki niej spojrzenie nabiera wyrazu, a codzienne wykonanie makijażu staje się zdecydowanie łatwiejsze. W połączeniu z permanentnymi brwiami i przedłużonymi rzęsami wystarczy tak naprawdę nałożyć na twarz odrobinę pudru, aby dobrze prezentować się na co dzień i nie musieć wykonywać czasochłonnego makijażu.
Permanentne usta
Makijaż permanentny szczególnie doceniają kobiety, których linia ust nie jest naturalnie gładka i dla dobrego efektu muszą codziennie używać konturówki, oraz kiedy czerwień wargowa jest bardzo słabo zaznaczona. Dzięki zabiegowi usta zyskują równą i ładną pigmentację.
[Zobacz też: Kurs makijażu permamentnego]
Przygotowanie do zabiegi i postępowanie po zabiegu
Zabiegi makijażu permanentnego nie wymagają długich przygotowań. Istotne jest, by przed zabiegiem przez około 4-5 dnijak i po zabiegu stosować Heviran lub Hascovir , których zadaniem jest zminimalizowanie ryzyka powstania opryszczki. Oprócz tego na dobę przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu, kawy oraz tabletek rozrzedzających krew.
Postępowanie po zabiegu powinno w pełni chronić skórę przed możliwością wystąpienia ewentualnych powikłań. Przede wszystkim na skórę objętą zabiegiem stosujemy maści o działaniu łagodzącym – z alantoiną czy d-panthenolem. Do czasu wygojenia należy stosować również środek odkażający. W pierwszym tygodniu po zabiegu konieczne jest unikanie wszelkich preparatów, które mogą mieć działanie drażniące. Nie należy także korzystać z sauny oraz basenu. Kolejne zalecenie dotyczy słońca – skóra w miejscu zabiegu powinna być chroniona przed działaniem promieni UV przez co najmniej miesiąc, naskórek goi się do 28 dni. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się nałożenia na usta maseczki chirurgicznej, z kolei brwi i powieki możemy osłonić dużymi okularami słonecznymi i czapką z daszkiem.
Zwraca się szczególną uwagę na konieczność stosowania bardzo dokładnej higieny w miejscu zabiegu. Oprócz tego, jeśli zabieg był wykonywany na ustach, należy pić przez słomkę i unikać mocno słonych, gorących i ostrych dań. Dzięki stosowaniu się do zaleceń po wygojeniu się będziemy się cieszyć ze spektakularnego efektu swojej przemiany.