SZKOLENIA KOSMETYCZNE WARSZAWA - KONTAKT - TEL: 731 130 011, 730 900 191 BIURO@AKADEMIAURODY.COM.PL

Microblading to technika, która zdobyła ogromną popularność wśród fanek makijażu permanentnego. Gwarantuje ona naturalnie wyglądające brwi i maksymalny komfort, który docenią szczególnie te kobiety, które marzą o perfekcyjnym kształcie łuku brwiowego bez konieczności malowania się co dzień. Czym dokładnie jest microblading i jakie przynosi korzyści? Czy warto poświęcić czas na naukę tej metody? Odpowiadamy na te pytania.

 

Co to jest microblading i na czym polega ta metoda?

 

Microblading to jedna z najpopularniejszych technik makijażu permanentnego, której głównym celem jest uzyskanie naturalnie wyglądających brwi. Metoda ta polega na ręcznym rysowaniu cienkich linii na skórze w obszarze brwi, które naśladują naturalne włoski. Do tego celu używany jest specjalny ręczny instrument z cienkimi igłami, które nanoszą pigment na powierzchnię skóry. Efekt uzyskany za pomocą microbladingu jest subtelny – linie są stosunkowo cienkie, delikatne. Może się on utrzymywać od 1 roku do 3 lat – między innymi w zależności od typu skóry i sposobu jej pielęgnacji.

 

Komu jest polecany microblading brwi?

 

Microblading brwi jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pragną uzyskać pełniejszy i bardziej zdefiniowany wygląd brwi, ale nie chcą codziennie spędzać czasu na ich malowaniu czy modelowaniu. To dobry wybór dla każdego, kto ma zbyt rzadkie, za jasne bądź niezbyt symetryczne brwi.

 

Przed podjęciem decyzji o zabiegu zawsze należy skonsultować się z doświadczonym specjalistą, aby się upewnić, że microblading jest odpowiedni dla danego typu skóry i spełnia indywidualne oczekiwania klienta. Warto rozważyć zastosowanie innych metod, takich jak włoskową czy cieniowaną.

 

Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego metodą piórkową

 

W przypadku makijażu permanentnego metodą piórkową, choć to popularna i stosunkowo bezpieczna technika, możemy mówić o pewnych przeciwwskazaniach. Zabiegu nie powinno się przeprowadzać u osób z problemami skórnymi w miejscu planowanego tatuażu, takimi jak łuszczyca czy trądzik, cierpiącym na infekcje bakteryjne, grzybicze czy wirusowe, w trakcie menstruacji, ciąży czy karmienia piersią. Zawsze należy skonsultować się ze specjalistą przed podjęciem decyzji o zabiegu. Warto też pamiętać, że microblading wiąże się z miejscowym tworzeniem niewielkich nacięć skóry za pomocą specjalnego narzędzia, niezbędne jest więc zachowanie odpowiedniej higieny nie tylko bezpośrednio po zabiegu!

 

Szukasz kursu z microbladingu? W Warszawie wybierz Akademię Urody!

 

W ostatnich latach microblading stał się jednym z najpopularniejszych zabiegów, jeśli chodzi o makijaż permanentny. Wybór odpowiedniego szkolenia z tej metody jest kluczowy dla wszystkich, którzy chcą z sukcesem wdrażać tę technikę w swoim salonie. Warto poszukać miejsca, gdzie przekazuje się aktualną wiedzę – dzięki temu będziesz mieć pewność, że inwestujesz w najwyższej jakości szkolenie, które pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji.

 

Doskonałym wyborem są kursy makijażu permanentnego w Akademii Urody w Warszawie. U nas znajdziesz kurs microbladingu prowadzony przez doświadczonych specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Program kursu jest kompleksowy – od teorii, poprzez techniki rysowania, aż po praktyczne ćwiczenia na modelkach. Dodatkowo uczestnicy szkolenia zawierają znajomości, które są nieocenione w branży beauty.

 

Czy warto postawić na szkolenie z metody piórkowej?

 

Microblading, nazywany też metodą piórkową, to technika, która pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądających brwi, które będą trwałe. Decydując się na szkolenie z tej metody, inwestujesz w umiejętność, która jest obecnie bardzo pożądana na rynku usług kosmetycznych i o którą stale dopytują klientki. Poprawnie wykonany zabieg microbladingu może przynieść klientce satysfakcję na lata, co przełoży się na zadowolenie i rekomendacje, a dla specjalisty – na stałą bazę lojalnych klientek.

 

Warto postawić na kursy z microbladingu po to, by rozwijać się w zawodzie i sprostać oczekiwaniom klientek. W Akademii Urody możesz uczestniczyć w specjalnie opracowanym kursie zawodowym z makijażu permanentnego 2-dniowym lub 3-dniowym, których elementem jest również blok zająć poświęcony microbladingowi. To inwestycja, która z pewnością szybko się opłaci.

 

Microblading to bez wątpienia ważna technika dla każdej specjalistki od makijażu permanentnego. Chociaż na rynku jest więcej metod „opracowania” łuku brwiowego, ta technika wciąż ma swoje wierne fanki. Nauka microbladingu może pomóc Ci rozwinąć swoje umiejętności lub wprowadzić Twój biznes na nowy poziom. W poszukiwaniu wartościowych kursów warto zaufać ekspertom – takim jak Akademia Urody. Sprawdź nasz aktualny terminarz kursów i skontaktuj się z nami, jeśli masz więcej pytań – jesteśmy do Twojej dyspozycji.