Wodorowe oczyszczanie twarzy to zabieg polegający na poddawaniu skóry działaniu pęcherzyków wodoru, które znajdują się w strumieniu o podwyższonym ciśnieniu. Wodór to wyjątkowy pierwiastek, który jest jednocześnie najlżejszy i najmniejszy. Takie cechy sprawiają, że może on w bardzo swobodny sposób przedostawać się do wnętrza skóry, a gdy już tam wejdzie, dokonuje przekształcenia szkodliwych wolnych rodników tlenowych w cząsteczki wody. Oczyszczanie wodorowe można więc porównać do wyjątkowo skutecznego peelingu. Jest to zabieg, który pozwala na usunięcie pozostałości makijażu, wszelkich zanieczyszczeń oraz martwych komórek naskórka.
Jakie efekty można osiągnąć dzięki oczyszczaniu wodorowemu?
Przede wszystkim zabieg wodorowy to zdecydowanie najmniej inwazyjna metoda oczyszczania twarzy – jest jednocześnie bezbolesny i w pełni bezpieczny. Do zabiegu nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Oczyszczanie wodorowe to również od razu widoczne efekty, w postaci dokładnego oczyszczenia skóry, poprawy jej gładkości, uczucia odświeżenia jak i silnego nawilżenia. Bezpośrednio po zabiegu zdecydowanie poprawia się również napięcie skóry, pobudzone zostają jej naturalne procesy regeneracyjne. A co najważniejsze – wszystkie efekty możemy zaobserwować od razu po zakończeniu zabiegu.
[Zobacz też: Kurs oczyszczanie wodorowe – Warszawa]
Dla kogo to zabieg?
Oczyszczanie twarzy aktywnym wodorem sprawdzi się u osób w różnym wieku. Docenią je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Warto również wspomnieć, że zabieg ten może być wykonywany właściwie na każdym rodzaju skóry: trądzikowej, naczynkowej, wrażliwej czy atopowej. W połączeniu z infuzją tlenową jest wyjątkowo polecany osobom, którym zależy na niwelowaniu skutków starzenia się skóry, jak również tym, które mieszkają w miastach, gdzie jakość powietrza nie jest najlepsza i ma negatywny wpływ na stan naszej skóry.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Oczyszczanie wodorowe twarzy nie może zostać wykonane, jeśli pojawiają się określone przeciwwskazania. Występowanie wszelkich chorób skórnych, w tym opryszczki, przerwanie ciągłości skóry, choroby takie jak: nowotwory, cukrzyca, alergia, zaburzenia neurologiczne czy aktywne infekcje. Zabieg wodorowy na twarz nie powinien być również przeprowadzony w okresie ciąży i karmienia piersią. Odradzany jest u osób korzystających z takich urządzeń jak rozrusznik serca czy aparat słuchowy. Przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na impulsy wytwarzane przez prąd elektryczny.