Peeling kawitacyjny to zabieg powszechnie doceniany przez szerokie grono klientek gabinetów kosmetycznych. Dlaczego? Zabieg kawitacyjny jest na tyle delikatny, że można go bez problemu przeprowadzić nawet u osób ze skórą wrażliwą i naczynkową. Jest przyjemny, nie powoduje jakiegokolwiek dyskomfortu, a jednocześnie świetnie oczyszcza skórę. Sprzyja także przygotowaniu cery do dalszych zabiegów. Jego niewątpliwą zaletą jest również fakt, że można go przeprowadzać przez cały rok.
Peeling kawitacyjny krok po kroku
Na rynku powszechnie dostępne jest niewielkie urządzenie do peelingu kawitacyjnego, które pozwala na samodzielne wykonanie zabiegu. Wiele pań decyduje się na takie rozwiązanie. Zanim jednak domowe oczyszczanie cery dojdzie do skutku, warto dokładnie zapoznać się z techniką i dowiedzieć się, jak wykonać peeling kawitacyjny krok po kroku. To zadanie stosunkowo łatwe, jednak może wymagać wyrobienia pewnych umiejętności.
[Zobacz też: Kurs peeling kawitacyjny w Warszawie]
Rozpoczynamy od dokładnego demakijażu – skóra powinna być w pełni oczyszczona i przemyta tonikiem. W czasie zabiegu istotne jest, aby omijać okolice czerwieni wargowej oraz okolice oczu. Docieramy najdalej do granicy oczodołu. Wokół oczu skóra jest zbyt wrażliwa oraz zbyt wiotka i moglibyśmy ją uszkodzić. Dodatkowo w czasie zabiegu między urządzeniem a skórą delikatnie pryska woda lub nakładany preparat, które mogłyby dostać się w newralgiczne miejsca.
Kolejnym krokiem jest przygotowanie płatka (wacika) kosmetycznego. Należy zmoczyć go wodą połączoną z tonikiem. To niezwykle ważny element, aby prawidłowo przeprowadzić peeling kawitacyjny. Jednak jak wykonać go prawidłowo? Jak użyć aparatury? Końcówka urządzenia jest metalowa i przypomina rodzaj łopatki. Kierujemy ją zgięciem do twarzy i przesuwamy po niej pod kątem 45 stopni. Przed każdym posuwaniem maszynki po skórze zwilżamy ją wacikiem. W taki sposób doprowadzamy do pełnego oczyszczenia skóry z zastosowaniem ultradźwięków.
Jak często można wykonywać peeling kawitacyjny i jakie daje efekty?
Osoby, które pokochają peeling kawitacyjny, zapytają z pewnością, jak często można go stosować? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Podobnie jak inne rodzaje peelingów, tak i ten nie powinien być wykonywany częściej niż raz w tygodniu. Zabieg najczęściej przeprowadza się w seriach, które obejmują przykładowo 10 zabiegów, następnie robi się miesiąc lub dwa przerwy i rozpoczyna nową serię. Zrelaksujemy się i idealnie oczyścimy skórę dzięki zabiegowi, jakim jest peeling kawitacyjny. Efekty są widoczne od razu – skóra zdaje się być jaśniejsza, znika z niej codzienne napięcie, jest oczyszczona i lepiej reaguje na zabiegi pielęgnacyjne.
Peeling kawitacyjny jest zabiegiem, który zbiera liczne pozytywne opinie wśród klientów gabinetów kosmetycznych. Wiele osób zadaje pytanie, czy lepszym rozwiązaniem nie jest jednak mikrodermabrazja. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Mikrodermabrazja jest zabiegiem zdecydowanie bardziej inwazyjnym, którego nie powinno się wykonywać latem. Polega na ścieraniu wierzchniej warstwy naskórka i ma zdecydowanie silniejsze działanie. A zatem peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja? Jeśli nasza skóra nie wykazuje dużych problemów i chodzi nam o zwykłe jej oczyszczanie, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie peeling kawitacyjny.